هرچه می گذرد مشکلات و اختلافات بین افراد جامعه بیشتر و اکثر این اختلافات به دلیل عدم توافق و گاهی به دلائل دیگر از جمله لجبازی منجر به ایجاد پرونده در محاکم دادگستری می شود .تمامی افرادی که با داشتن پرونده های مختلف در دادگستری دست و پنجه نرم می کنند با مشکلات و چالش هایی روبرو هستند که خود از آن آگاه نیستند. بنابراین منطق حکم می کند که هر شخصی قبل از هرگونه اقدام قضایی راه کاری را انتخاب نماید که دچار این مشکلات نشود.
انتخاب راه کار مناسب نیازمند به یک مشاورحقوقی مناسب است. منظور ما از مشاور حقوقی مناسب شخصی است که دارای سواد حقوقی لازم و تجربه کافی برای این امر مهم را داشته باشد.
بر اساس آماری که یکی از حقوقدانان ارائه نموده است : در حال حاضر نزدیک به ۹۰ درصد پرونده های موجود در محاکم دادگستری فاقد وکیل است و این مسئله خود می تواند منشاء ایجاد مشکلات در آینده شود.
پیشنهاد ما به شهروندان محترم این است که در صورتی از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند ، داشتن وکیل در دعاوی برای آنها ضروری است چرا این امر منتج به نتایجی است که به بعضی از آنها می توان اشاره کرد : ۱-رسیدن به نتیجه ۲- سرعت در دادرسی ۳- حفظ حقوق ۴- جلوگیری از خسارات احتمالی و…. می شود. ولیکن برای شهروندانی که از شرایط مناسب مالی برخوردار نیستند نیز پیشنهادی داریم و آن داشتن یک مشاور حقوقی در دعاوی است که این امر علیرغم اینکه هزینه زیادی را به همراه ندارد بلکه ممکن است نتایج مذکور فوق را به همراه داشته باشد.
مشاوره حقوقی حداقل ابزاری است افراد متقاضی برای اقامه می بایست از آن بهرهمند شوند .
موسسه حقوقی چتر عدالت ایرانیان مجموعه ای از وکلا و مشاورین حقوقی مجرب است که می تواند به عنوان پشتیبانی امین و یاوری صدیق در خدمت شهروندان محترم باشد . ضمن اینکه متقاضیان می توانند برای مشاوره حقوقی رایگان با شماره ۸۸۸۱۳۷۸۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.